Sohbet Odaları

Skype Uygulaması Hangi Özelliklere Sahiptir?

admin     13-07-19     Uncategorized     Skype Uygulaması Hangi Özelliklere Sahiptir?     915 Defa Okundu

Skype Uygulaması Hangi Özelliklere Sahiptir?

Skype uygulaması görüntülü ve sesli konuşma özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamaktadır. Skype uygulamasını hem ücretsiz hem de Premium üyelik ile kullanmanız mümkündür. Skype uygulaması sayesinde sevdiklerinizle görüntülü görüşmeler yapabilir ve onları yanınızda hissedebilirsiniz. Skype tarafından sunulan bazı özellikler şu şekildedir:

  • Sesli ve Görüntülü Sohbet: Skype tüm görüntülü ve sesli çağrılarda yüksek kalite biz hizmet sunmaktadır.
  • Akıllı Mesajlaşma: Skype tarafından geliştirilen akıllı mesajlaşma özelliği ile tüm mesajlarınıza eğlenceli tepkiler ile yanıt verebilmeniz mümkündür.
  • Veri Paylaşımı: Skype ile bilgisayar ve akıllı telefonlarınızdan çektiğiniz video ve fotoğrafları sevdiklerinizle paylaşma imkanınız vardır.
  • Canlı Alt Yazı: Skype konuşmalarınızı daha sonra yeniden izlemek ve dinlemek isterseniz kaydetme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Konuşulan sözcükleri anlamakta güçlük çekerseniz canlı alt yazı özelliğinden yararlanabilirsiniz.
  • Telefon Aramaları: Skype Premium üyelik ile hem sabit hatları hem de yurtdışı operatörlerini sabit tarife aracılığı ile arayabilirsiniz.

Skype Uygulaması Nasıl Yüklenir?

Skype uygulamasını yüklemek için öncelikle iOS ve android sanal uygulama merkezlerine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu uygulamalar sayesinde uygulamayı kolay bir şekilde herhangi bir ücret ödemeden telefonlarınıza indirebilirsiniz. Ancak, uygulamadan Premium olarak yararlanmak isteyen kullanıcıların kredi kartları ile tarife satın almaları gerekmektedir. Skype uygulamasını bilgisayar ekranında kullanmak isteyen kullanıcılar ise www.skype.com adresine giriş yaparak indirme işlemini başlatabilirler. Skype uygulaması düşük boyutlu olduğu için cihazlarınızda çok büyük bir yer kaplamayacaktı.

Skype Uygulamasında Konuşma Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Skype mesaj silme uygulaması için izlenecek adımlar şunlardır:

  • Mobil uygulamalar üzerinden mesaja dokunup basılı tutmanız ve daha sonra kaldır seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.
  • Bilgisayar üzerinden skype uygulaması kullanıyorsanız mesaja sağ tıklamanız ve daha sonrasında kaldır seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Unutmayın ki daha önceden gönderdiğiniz bir anlık mesajı kaldırmak isterseniz, bu mesajı ileride görüntüleyebilmek mümkün değildir. Ayrıca, yalnızca kendinizin yazdığı mesajları kaldırabilirsiniz. Skype sohbet geçmişi nasıl silinir öğrenmek için ise şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

 

  • Sohbet listenize giriş yaparak bir konuşma seçin ve basılı tutun. Daha sonra açılacak sekmeden konuşmayı silme seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu sayede skype sohbet geçmişi

 

  • Bilgisayarlarınız aracılığı ile bu işlemi yapmak isterseniz ise sohbet listesine giriş yaparak silmek istediğiniz konuşmaya sağ tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından konuşmayı sil seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbet Chat Odaları

© Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

bolchat.net, istiraki olup tum haklari saklidir.