Sohbet Odaları

Ara Vermek İstediğinizde Messenger’da Sohbeti Kapatmak

admin     11-07-19     Uncategorized     Ara Vermek İstediğinizde Messenger’da Sohbeti Kapatmak     883 Defa Okundu

Facebook Messenger’ın özel mesajlar ve telefon görüşmeleri için uygun olması durumunda, bazen sürekli çalan Messenger sinyaline ve bildirimlerine mola verebilirsiniz. Facebook mesajlarınızı Messenger olmadan da kontrol etmek mümkündür. Fakat bu pratikte kullanıcılara daha fazla sıkıntı yaşatan bir durumdur.

Uygulamayı tamamen silmek yerine, Facebook Messenger’daki silinen mesajları kurtarmak istiyorsanız kısa bir süreliğine oturumunuzu kapatıp, nefes almanız daha iyi olur. Facebook Messenger nasıl kapatılır diye düşünüldüğünde bunun 2 yolu olduğunu görüyoruz.

Facebook Messenger’ı Kapatmak

Facebook Messenger’ı kapatmanın en kolay ve pratik yolu Facebook uygulaması üzerinden kapatma işlemini gerçekleştirmektir. Bunun için uygulanacak işlem basamakları şunlardır:

  • Facebook uygulamasının sağ tarafındaki menü simgesine dokunun ve ‘’Uygulama Ayarlarını’’ bulun.
  • Ayarlarda iken imlecinizi aşağı doğru kaydırın ve Facebook sohbet özelliğini geçici olarak kapatın.
  • Bu yolla Facebook sohbetini kapatmış dahi olsanız,mesaj almaya devam edersiniz fakat sürekli bildirim sesi almazsınız.
  • BöyleceMessenger’da aktif görünmeme özelliğini de kullanmış olursunuz. Yani siz bildirimleri görmenize rağmen, karşı taraf sizi çevrimdışı gibi görebilir.

Facebook Messenger’ı Sessize Almak

Bazen grup sohbetleri özellikle de aile üyelerinin yoğun olduğu gruplarda sürekli bildirim almak sizi yorabilir, fakat gruptan çıkarak yanlış anlaşılmak da istemezsiniz.Böyle durumlarda Facebook Messenger’daki görüşmeleri sessize alabilirsiniz. Bu sayede uygulamayı tekrar açıncaya kadar bildirim sinyali almazsınız.

Bunun için izlenmesi gereken aşamalar şunlardır:

  • Sessize alınmasını istediğiniz konuşmaya dokunun.
  • Sağ üst köşedeki bilgi düğmesine basın.
  • Buradan ‘’sessiz’’ seçeneğini seçin.

Facebook Messenger’dan Çıkmak

Daha fazla ara vermeye ihtiyacınız olduğu durumlarda Facebook Messenger’dan çıkabilirsiniz. Bunun için izlenecek basamaklar şunlardır:

  • Messenger uygulamasında aktif olan kullanıcıların balonlarının sağ alt köşesinde küçük yeşil bir daire bulunur.
  • Bu durumda ‘’Etkin Değil’’ ayarını seçtiğiniz takdirde, diğer messenger kullanıcıları sizin chat uygulamasında olmadığınız şeklinde sinyal alırlar.
  • Bu işleme aynı zamanda Facebook aktifliği kapatma da deniyor.

Chat sitemiz üzerinden yapacağınız bütün sohbetlerde rahatsız edilmeyecek şekilde hatta çevrimdışı görünecek şekilde dahi sohbet etmeyi sürdürebilirsiniz. Sitemizde kullanıcıların konforu olabilecek en yüksek düzeyde düşünülmüştür.

 

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbet Chat Odaları

© Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır. İletişim

bolchat.net, istiraki olup tum haklari saklidir.